STS5DPF20L
Part Number : STS5DPF20L
Manufacturer : STMicroelectronics
Lifecycle : New from this manufacturer
Delivery : DHL、UPS、FedEx、Registered Mail
Payment : T/T Paypal Visa MoneyGram Western Union
More Information : STS5DPF20L More Information
ECAD : Request Free CAD Models
Mount : Surface Mount
Packaging : Cut Tape (CT)
Rds On Max : 55 mΩ
Current Rating : -5 A
Input Capacitance : 1.35 nF
Turn-On Delay Time : 25 ns
Voltage Rating (DC) : -20 V
Max Operating Temperature : 150 °C
Drain to Source Resistance : 55 mΩ
Continuous Drain Current (ID) : 5 A
Drain to Source Breakdown Voltage : 20 V
Products Category : Discrete Semiconductor - Transistors - FETs, MOSFETs - Arrays
Qty : 14 In Stock
Applications : Broadband fixed line access Grid infrastructure Portable electronics
Fall Time : 35 ns
Rise Time : 35 ns
Case/Package : SOIC
Number of Pins : 8
Power Dissipation : 1.6 W
Turn-Off Delay Time : 125 ns
Max Power Dissipation : 1.6 W
Min Operating Temperature : -55 °C
Gate to Source Voltage (Vgs) : 16 V
Drain to Source Voltage (Vdss) : 20 V